ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-11-13


Obchody 96-ej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 2014 roku Orkiestra Dęta ze Szczurowej działająca przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu wykonała  przed Pomnikiem ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej znane utwory patriotyczne, m.in.: "Hymn Polski", "Rotę", "I Brygada", "Marsz Rozszumiały się wierzby", "Witaj Polsko" i "Warszawiankę".
 

 
 Uroczystości Świeta Niepodległości w Szczurowej rozpoczęły się międzypokoleniowym spotkaniem przed pomnikiem ku czci ofiar I i II wojny światowej. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem.Następnie uczestnicy uroczystości, przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa i Przewodniczący Rady Gminy, Sołtys Szczurowej, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej oraz dyrektorzy i nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną wzięli udział we mszy świętej odprawionej w intencji ofiar powstań i wojen.
 

Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu podczas niezwykłej lekcji pamięci.Źródło /UG Szczurowa/
<<< wstecz


Styczeń 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright© 2006-2016 Admin: grafik@szczurowa.pl