ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-10-01


Wrzesień z Klubem Starszaka !

W piątek 5 września 2014 r. w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej rozpoczął się nowy sezon działalności Klubu Starszaka. W trakcie pierwszego spotkania licznie przybyłe dzieciaki wzięły udział w zajęciach integracyjnych, które miały na celu wzajemne poznanie się grupy. Przygotowane zabawy opierały się na rozwoju pamięci, pobudzaniu wyobraźni twórczej oraz na ćwiczeniach ruchowo - tanecznych. Dodatkowo wraz z animatorami prowadzącymi zajęcia Elżbietą Solak oraz Grażyną Tylką dzieci opracowały regulamin zajęć, który stał się podstawowym elementem działalności Klubu.

Piękna pogoda oraz słoneczna aura pozwoliła opiekunom zorganizować zajęcia także w terenie. Jeden z wrześniowych piątków poświęcony został na spacer po Szczurowskim parku oraz wizytę w pałacu Kępińskich połączoną z edukacją biblioteczną.
W trakcie zwiedzania terenu dzieci postanowiły pozbierać kasztany, które nie tylko sprawiły maluchom ogromną radość, ale stały się pamiątką wycieczki.

W piątek 12.09.2014 r. oraz 26.09.2014 r. gościem specjalnym Klubu Starszaka była Monika Piwowarczyk - pedagog. Pierwsze zajęcia zorganizowane zostały pod nazwą ,,W krainie jesiennej pogody”.  Spotkanie rozpoczęło się od wspólnych rozmów na temat jesieni, jej pierwszych oznaków oraz o tym co najbardziej lubimy o tej porze roku. Aby rozbudzić wyobraźnię maluchów pani pedagog przygotowała dla dzieci puzzle tematyczne oraz wspólne tworzenie prac plastycznych.


Drugie spotkanie z gościem obfitowało w szereg zabaw ruchowych prowadzonych z użyciem chusty oraz szarf animacyjnych. Szerokie uśmiechy oraz dobry nastrój sprawił, że dzieciaki natychmiast przyjęły gościa do grupy jako Honorowego Członka Klubu Starszaka.
 

Serdecznie dziękujemy Pani kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej Pani Teresie Klamka oraz Pani Annie Gdowskiej – bibliotekarce za pomoc w organizacji zajęć oraz przedstawieniu historii pałacu Kępińskich. 


Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pani pedagog Moniki Piwowarczyk za przyjęcie zaproszenia oraz organizację zajęć pełnych pasji i dobrej zabawy.

Źródło /Elżbieta Solak, GCKCziS Szczurowa
<<< wstecz


Styczeń 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright© 2006-2016 Admin: grafik@szczurowa.pl