ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-04-14


Kontynuacja przebudowy i remontu budynku GCKCziS w Szczurowej

W budynku Centrum Kultury trwa realizacja ostatniego etapu zadania  w ramach dotacji pozyskanej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, działania „Rozwój infrastruktury kultury”, priorytetu "Infrastruktura domów kultury”.
 


Po przerwie zimowej na początku kwietnia Firma „Jawor” Usługi Remontowo-Budowlane  z Brzeska przystąpiła do realizacji ostatniego już etapu w ramach realizowanego zadania pn. "Przebudowa i remont na cele działalności statutowej poddasza budynku głównego Centrum Kultury w Szczurowej". W drugim etapie pod koniec 2013 r.  wykonano już elementy murowe i żelbetowe, stolarkę okienną  wraz z dociepleniem ścian i elewacją na części rozbudowy. Do zrealizowania pozostały jeszcze prace związane z przebudową  pionu komunikacyjnego centrum kultury, usprawniające komunikację z kondygnacją poddasza a także dostosowaniem klatki schodowej do obowiązujących przepisów prawa budowlanego. Główna ściana klatki schodowej zostanie wykonana z konstrukcji aluminiowej w pełni przeszklonej, min. lastryko schodów i spoczników zostanie zastąpione nową terakotą, a wysłużoną balustradę pamiętającą lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku zastąpią nowoczesne uchwyty i poręcze. Ciąg komunikacyjny zostanie odświeżony i pomalowany. Całość drugiego etapu zamknie się kwotą 280 tys. zł z czego około 30 % pochodzić będzie z budżetu Gminy Szczurowa.

 


 


 


W ramach pierwszego etapu wykonano całkowitą przebudowę konstrukcji dachowej - mocno wysłużone elementy dachu zastąpiono nową konstrukcją drewnianą wzmocnioną samonośnymi stalowymi elementami dachu i stropu. Dokonano wymiany pokrycia dachowego, przebudowano kominy, zamontowano drabinki śniegowe, właz dachowy, stopnie kominiarskie i ławy, wykonana została także nowa instalacja odgromowa. Etap ten zamknął się kwotą prawie 290 tys. z czego z budżetu gminy przeznaczono środki w wysokości 80 tys. zł.


Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Styczeń 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright© 2006-2016 Admin: grafik@szczurowa.pl