ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-02-17


Pożyteczne Ferie ze Stowarzyszeniem Ziemi Strzeleckiej ,,Złoty Kłos”
Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej "Złoty Kłos"
 

W świetlicy sezonowej w Strzelcach Wielkich przez całe ferie realizowany był projekt edukacyjny Pożyteczne Ferie 2014. Inicjatywa otrzymała dofinansowanie w wysokości 2,000 zł z Fundacji Wspomagania Wsi. Organizacją wnioskującą było Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej ,,Złoty Kłos”, które działa w społeczności lokalnej od 2012 r.

Podczas dwutygodniowej realizacji projektu dzieci oraz młodzież ze Strzelec Wielkich pomagała osobom starszym oraz samotnym w codziennych obowiązkach. W takcie wizyt uczestnicy projektu przynosili opał, odgarniali śnieg z posesji, a także poświęcali czas na porządki. Największą jednak wartością zdobytą podczas trwania ferii był czas spędzony z seniorami. Wspólnie wypita herbata, pomoc oraz zwyczajna rozmowa sprawiła, ze na wielu ustach pojawił się uśmiech pełen ciepła i wdzięczności. Nagrodą dla młodych wolontariuszy za cały wkład w wniesiony w realizację projektu były zajęcia na świetlicy, wycieczka do kopalni soli oraz wyjazd na kręgielnię. Podczas spotkań w byłym domu spółdzielczym odbywały się zajęcia plastyczne, rękodzieła oraz wspólne gotowanie. Ponadto dzięki opiekunowi świetlicy Pani Agacie Solak oraz jej umiejętnościom krawieckim uczestnicy przygotowali dla swoich dziadków własnoręcznie uszyte futerały na okulary. Prezenty dla Seniorów rozdane zostały podczas Walentynkowego Dnia Babci i Dziadka. Nad organizacją wydarzenia czuwała Pani Sołtys Wsi Zosia Solak oraz członkinie Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej ,,Złoty Kłos”, które przygotowały poczęstunek dla zaproszonych gości. O część artystyczną zadbali uczestnicy projektu. Popołudnie minęło w miłej i ciepłej atmosferze. Wieczór zakończyło wspólne śpiewanie, któremu wtórowała lokalna poetka Maria Tarlaga. Jak się okazało ma nie tylko niezwykły talent słowotwórczy, ale i piękny głos, który tego dnia stał się dumą Strzelec.


,,Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy,
gdy zapominając o sobie zaczyna żyć dla bliźnich”.

                                                                              Michał GogolSerdecznie podziękowania za pomoc w realizacji projektu kierujemy do Urzędu Gminy Szczurowa oraz Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Ponadto pragniemy podziękować uczestnikom projektu, którzy włączyli się w tę niepowtarzalną inicjatywę przyczyniając się do tworzenia wartości nieprzemijających.


Źródło
Koordynator projektu - Elżbieta Solak, GCKCziS Szczurowa
<<< wstecz


Styczeń 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright© 2006-2016 Admin: grafik@szczurowa.pl