ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2006-12-21


Wigilia dla samotnych

W środę 20 grudnia Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Szczurowej zorganizował wigilię dla samotnych.Pracownicy GOPSu zaprosili z całej gminy osoby samotne, chore i niedołężne do wspólnej biesiady wigilijnej. Wspólne spotkanie rozpoczęło się mszą św. Młodzież z Gimnazjum w Szczurowej zorganizowała część artystyczną, która zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd.

Na ten jedyny i szczególny dzień w roku zaproszonych zostało 100 osób. W gronie tym znalazły się nie tylko osoby samotne, ale także ci, o których zapomnieli najbliżsi. Podczas wigilii uczestnicy mieli okazję do spotkania z przedstawicielami władzy samorządowej, służby zdrowia, kombatantami oraz osobami duchownymi.

Na stół wigilijny podane zostały tradycyjne potrawy wigilijne: zupa grzybowa, ryba, łazanki, strucla z makiem, kompot z suszu.

Wszyscy otrzymali skromne upominki a osobom samotnym, którzy nie mogli uczestniczyć w wigilii, pracownicy ośrodka pomocy społecznej doręczyli paczki. Dojazd zaproszonym zapewniły ochotnicze straże pożarne.

Zobacz galerię

<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019