ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2006-12-02


Sezon świetlic zimowych

Od 17 listopada Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu uruchomiło świetlice sezonowe.
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do naszych placówek.

Sezon zimowy to już tradycyjnie czas uruchamiania dodatkowych świetlic sezonowych. Oprócz funkcjonujących przez cały rok biblioteko-świetlic w Szczurowej, Zaborowie, Dołędze, Uściu Solnym i Woli Przemykowskiej oraz całosezonowej świetlicy w Pojawiu,  tworzymy dla dzieci i młodzieży możliwość spędzenia wolnego czasu w czternastu wsiach. Tyle samo osób znalazło zatrudnienie w owych świetlicach, które są głównymi ośrodkami życia kulturalnego każdej z miejscowości. Pełnią funkcje wychowawcze, dydaktyczne oraz opiekuńcze. Świetlice te mają za zadanie uatrakcyjniać czas wolny młodych mieszkańców wiosek przez proponowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych (tenis stołowy, gry i zabawy ruchowe, bilard), a także udostępnianie pomieszczeń w poszczególnych wsiach dla spotkań, organizacji imprez okolicznościowych. Chętni mogą też uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach plastycznych i zawodach sportowych. Dyscypliną, która króluje pod względem popularności w większości świetlic, jest tenis stołowy. W świetlicy w Pojawiu odbywają się  też próby  Zespołu Folklorystycznego „Pojawianie”, prowadzone przez choreografa Stanisława Gurgula i akompaniatora Jerzego Lupę. W Zaborowie od listopada 2005 w ramach dotacji Ministra Gospodarki i Pracy zostało uruchomione Gminne Centrum Informacji, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.  W najlepszej sytuacji są dzieci spędzające czas wolny w Szczurowej, ponieważ do godziny dwudziestej udostępniane są pomieszczenia piwnic GCK. Można skorzystać z zaplecza informatycznego w ramach działającego Gminnego Centrum Informacji (internet, gry komputerowe), bilardu.. W sali widowiskowo-sportowej w godzinach popołudniowych są prowadzone zajęcia treningowe w tenisie stołowym pod fachowym okiem instruktorów. 
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019