ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2006-10-21


XVI Galicyjska Jesień Literacka Pogórza

W dniu 18 października 2006r. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej Grzegorz Zarych uroczyście otworzył XVI GALICYJSKĄ JESIEŃ LITERACKĄ POGÓRZA.

GŁOWNYM ORGANIZATOREM SPOTKANIA BYłO CENTRUM PADEREWSKIEGO TARNÓW -KĄŚNA  DOLNA, STAROSTWO POWIATOWE W TARNOWIE,  GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SZCZUROWEJ.

Patronat lokalny objęło STOWARZYSZENIE na RZECZ ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO I KULTURALNEGO GMIN POGÓŻA CIĘŻKOWICKIEGO


 

W Szczurowej Gminna Biblioteka gościła  P. Grażynę Niegrzybowską dziennikarkę, Andrzeja Gnarowskiego poetę i krytyka literackiego oraz Kazimierza Buriata poetę. Głównymi odbiorcami spotkania były dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

Andrzej Gnarowski poeta, krytyk- urodził się w 1940 roku w Warszawie. Debiutował jako poeta w miesięczniku „Więź” w 1971 roku. Publikował wiersze m.in. w takich pismach jak „Tygodnik Kulturalny”, „Twórczość”, „Miesięcznik literacki” , „Życie Literackie”, „Literatura” , „Poezja” , „kierunki” , „Poezja Dzisiaj” , „Londyńska Oficyna Poetów i Malarzy” , oraz na antenie polskiego radia. W latach 1982-1985 związany był z tygodnikiem „ Tu i Teraz”,  a w późniejszych latach z tygodnikiem „Wiadomości Kulturalne”.Laureat wielu konkursów poetyckich i Festiwali Poezja w Łodzi.Publikuje również prace o charakterze krytycznoliterackim. Członek Związku Literatów Polskich. Wydał następujące tomy wierszy; „Czas na Nieobecność” (KAW, 1980.), „Infradźwięki” (ZLP, Poznań 1993), „Wiersze Wybrane”, (Wyd. Adam Marszałek 2003) , „ Nie ma Takiej Miłości…”.Jego wiersze były drukowane w kilkunastu antologiach m.in. „Sztuka Latania” (Wyd. Śląsk,1982), „ Opinogród w wierszach” (Wyd. Ciechanowskie Towarzystwo Naukowe,1986), „Poezja Polska.. Antologia Tysiąclecia” (Wyd. Książkowe IBIS, 2002). „ Mimo Milczenia”( Oficyna Wyd. Ston2, Kielce 2002), „Pora Poezji” (UMiG Piaseczno 2003), „Srebrny listopad „ i <Boskie znaki” (Poznań 2002 i 2004), „Bez granic” (ZlP Warszawa 2004).Wiersze tłumaczone były na kilka języków obcych.


Kazimierz Burnat urodził się 1 lipca 1943 r. w Szczepanowicach nad Dunajcem.W 1960 r. zamieszkał w Raciborzu, gdzie założył pierwszą drużynę harcerską dla wychowanków Zakładu Poprawczego i występował w znanym wówczas, teatrze amatorskim Melpomena. Spadochroniarz, były żołnierz czerwonych beretów.Od 1968 r. mieszka we Wrocławiu. Tu ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim; organizację i zarządzanie oraz handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej. Jako wieloletni dyrektor w Polarze i w spółkach prawa handlowego wspiera sport (WKS Śląsk, KS Polar) i niepełnosprawnych. Brał  udział w misjach handlowych m.in. do Indii, Japonii i Kanady.Poeta, publicysta, redaktor książek. Autor tomów poetyckich  W kolejce (1995), Cichnące (2003) i Przenikanie (2006).Współautor trzydziestu siedmiu almanachów, antologii i monografii. Tłumaczony na język francuski, ukraiński, niemiecki i esperancki.Animator Kultury – organizator, bądź współorganizator m.in. Lekcji Poezji w Wałbrzychu, Konfrontacji Literackich w Głogowie. Prezes Grupy Literackiej Dysonans przy Śląskim Okręgu Wojskowym, redaktor naczelny pisma społeczno – kulturalnego Bez Kurtyny. Uczestnik wielu ogólnopolskich i międzynarodowych spotkań i festiwali literackich. Za zaangażowanie w pracy na rzecz Kultury otrzymał odznakę Zasłużonego Działacza Kultury i Medal za Zasługi dla Kultury  w Wojsku Polskim. Członek związku Literatów Polskich.
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019