ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2006-09-13


Weekend odkrywców 30.09-1.10.2006 r.

Zapraszamy na niezwykłą jesienną wycieczkę do Muzeum "Dwór w Dołędze"


Muzeobranie to niezwykła propozycja na wrześniowo-październikowy weekend, interaktywne spotkanie z kulturą, łączące wyprawę z historią i niezwykłą przygodą intelektualną. Spotkanie jest doskonałą okazją, aby odkryć muzea na nowo i przekonać się, że o historii, tradycji, kulturowym dziedzictwie można opowiadać językiem współczesnym. Inicjatywa ta zapoczątkowana i koordynowana od 2004 roku przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie stawia za cel wypracowywanie innowacyjnych metod komunikacji z widzem oraz budowanie wizerunku muzeów jako aktywnych centrów współczesnej kultury.

Przy realizacji Muzeobrania bardzo istotne jest zaangażowanie lokalnych środowisk. Organizatorom szczególnie zależy na tym, by w miejscowościach, w których będzie gościł projekt, Muzeobranie stało się świętem i dało możliwość zaprezentowania lokalnego dziedzictwa w inny, atrakcyjny sposób. Małopolski Instytut Kultury w Krakowie wraz z siedmioma muzeami Małopolski (w Bieczu, Chabówce, Dołędze, Stróżach, Wadowicach, Zalipiu i Zubrzycy) przygotował dla tegorocznych „weekendowych odkrywców” wyjątkowo atrakcyjną ofertę. Podobnie jak w poprzednim roku uczestnicy Muzeobrania dostaną do ręki przewodniki „Oprowadź się sam”. Na ciekawych przygody będą czekać stanowiska interaktywne, wymagające bezpośredniego uczestnictwa widza w projekcie (otwarte warsztaty).

W każdym z muzeów, wspólnie z jego pracownikami, stworzono spacjalny program, który pozwoli na dokonanie niejednego odkrycia zarówno młodszym, jak i dorosłym odbiorcom. Dlaczego warto brać udział w Muzeobraniu? Ponieważ Muzeobranie inspiruje do samodzielnych odkryć i czyni je osobistą przygodą.

I tak na przykład. Dwór w Dołędze przygotował m.in.: spotkanie z profesorem Siedleckim, XIX-wiecznym podróżnikiem, pokaz mody dworskiej, pokaz jak działają narzędzia i przyrządy dawnego dworskiego gospodarstwa, prezentację warsztatu tkackiego, prelekcja kustosza nt. krwawej rabacji chłopskiej w 1846 roku w Dołędze oraz kontrowersyjnej misji Retingera „Most II”, a na zakończenie koncert muzyki kameralnej we dworze. Zwiedzający będą mieli także możliwość degustacji kawy podawanej przez dworską kawiarkę.Do Dołęgi zapraszają:

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie
Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Dworek w Dołędze
Gmina Szczurowa
Gminne Centrum Kultury,
Czytelnictwa i Sportu
 w Szczurowej

Program Muzeobrania:

Ulotki do nabycia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej.

UG Szczurowa i GCKCziS

Zobacz galerię z Dworu w Dołędze
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019