ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2006-08-21


Dni Szczurowej 2006

Od 13 do 20 sierpnia odbywały się Dni Szczurowej. Obejmowały one cykl imprez, które rozpoczęły zawody sportowo-pożarnicze na stadionie w Rylowej.

    W miniony piątek w szczurowskim parku obok dworku Kępińskich królowało mocne uderzenie. Koncertowały zespoły rockowe: Polski Cukier z Tarnowa, Swamp of Dream z Brzeska, Nic śmiesznego z Dębicy, Punk Protest oraz Yellow Papers ze Szczurowej.Na zakończenie wystąpił zespół Carrion z Radomia,zwycięzca Małopolskiego Przeglądu Rockowego przeprowadzonego w poprzednim miesiącu w Brzesku. Publiczność stanowili głównie nastolatkowie.

 


Sobota stała pod znakiem uroczystego bankietu wydanego przez wójta gminy Szczurowa Mariana Zalewskiego w nowo wybudowanej hali sportowej. Bankiet był uwieńczeniem wieloletniej współpracy Towarzystwa Ratunkowego Szczurowa w Chicago z mieszkańcami, jak i władzami samorządowymi w zakresie rozwoju gospodarczego i kulturalnego. Wśród licznych gości byli: poseł Wiesław Woda, wicewojewoda małopolski Rafał Rostecki, Andrzej Sztorc – przewodniczący Komisji Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Sejmiku Województwa Małopolskiego, delegacja Towarzystwa Ratunkowego Szczurowa z prezesem Janiną Fudalą, radni powiatowi Maria Kądziołka i Marek Antosz.


Wicewojewoda wręczył odznaczenia państwowe trzem najbardziej zasłużonym szczurowianom. Na podstawie decyzji prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Stanisław Kobyłecki, srebrny – Stanisław Woźniczka, brązowy – Edmund Leś.

Wójt Zalewski oraz przewodniczący Rady Gminy Andrzej Fiołek za zasługi dla Szczurowej uhonorowali medalami gminy Szczurowa oraz podziękowaniami następujące osoby: prezesa Janine Fudalę, byłego prezesa Towarzystwa Ratunkowego Szczurowa Józefa Małka, Alicję i Władysława Małków, przewodniczącego Wspólnoty Leśnej Stanisława Wądołowskiego, posła Wiesława Wodę, przedstawiciela Polonii Henryka Rakoczego, ks. doktora Jana Piotrowskiego, Ks. Józefa Nitę, ks. prof. Wiesława Rachwała, ks. prof. Jarosława Kucharskiego, ks. Antoniego Lelitę, ks. Pawła Szewczyka, ks. Jana Mirka, ks. Marka Prusa, Marię Rasak oraz Stanisława Dziąćkę.

Natomiast proboszcz Jan Orlof otrzymał specjalne wyróżnienie od sołtysa Szczurowej oraz prezesa Towarzystwa Ratunkowego Szczurowa w Chicago za udostępnienie terenów pod drogę, parking i infrastrukturę techniczną oraz przychylność względem wszelkich inicjatyw.


W sobotę w parku organizatorzy przygotowali festyn rodzinny, który na początku poprowadziła wodzirejka wraz z grupą dziewcząt z Rytra, nastepnie odbyl się konkurs karaoke i dyskoteka poprowadzona przez Dj-ów z nowego Sącza. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna poprowadzona przez zespół "Chauturnik" z Brzeska.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się od parady konnej po ulicach Szczurowej i Rylowej, a o godzinie 1700 Państwowa Straż Pożarna z Brzeska zaprezentowala akcję ratunkową z użyciem najnowocześniejszego sprzętu podczas zainscenizowanego wypadku drogowego. Samochód do pokazu dostarczyła firma MEGA MOT z Gnojnika.

Na scenie za dworkiem wystapiły zespoły "Holidays" z Gnojnika i "Profit" z Nowego Sącza. Gwiazdą wieczoru była Eleni, ktorej nocny koncert zgromadził tysiące widzów. Na zakończenie niedzielnego wieczoru organizatorzy przygotowali show lotniczo-pirotechniczny, który zachwycił publiczność.

Więcej:
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019