ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-05-13


Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w Gminie Szczurowa

W godzinach przedpołudniowych 8 maja 2019 r. w Szczurowej, u stóp Pomnika Ofiar I i II Wojny Światowej rozpoczęły się obchody 74 rocznicy Zwycięstwa nad faszyzmem.
 
 
W uroczystościach obok pocztów sztandarowych udział wzięli: przedstawiciel Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych Pan Stanisław Cieśla, władze Gminy Szczurowa, radni na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Szczurowa, sołtysi, księża, delegacje instytucji i zakładów pracy, służby mundurowe, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, młodzież szkolna oraz mieszkańcy społeczności lokalnej, którzy po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, przy dźwiękach werbli złożyli wiązanki kwiatów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Drugą częścią obchodów była uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św. Bartłomieja Apostoła przez księdza proboszcza Wiesława Majkę, w hołdzie wszystkim, którzy oddali swoje życie za wolną i niepodległą Polskę oraz o zdrowie i pomyślność dla tych, którzy są pośród nas.
 
Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się na Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Szczurowej, która przedstawiła pełen patriotycznych treści program słowno- muzyczny. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Źródło /UG Szczurowa/<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019