ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-04-04


Ku pamięci zmarłego papieża Jana Pawła II

Jan Paweł II zmarł o godz. 21:37 dnia 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Przed bazyliką św. Piotra zgromadziły się wówczas tłumy wiernych, które modliły się za konającego papieża. Oprócz tysięcy ludzi w Rzymie, ostatnie chwile Ojca Świętego śledziły miliony przed telewizorami. Czternaście lat później w ciszy i zadumie wspominamy papieża Polaka.
W piątek, 29 marca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyła się akademia ku czci św. Jana Pawła II.
 
Tematem przewodnim uroczystości był powrót do nauczania Ojca Świętego, szczególnie do słów wypowiadanych, podczas licznych spotkań z wiernymi. Myśli jakie kierował Jan Paweł II pozostają zawsze aktualne, stanowią punkt odniesienia dla ludzkiej egzystencji i rozwoju duchowego człowieka.
 
Wieczór poprowadziła Teresa Klamka - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej. W roli narratora wystąpił Bartłomiej Cholewicki, który podkreślił podniosły charakter wydarzenia. Wiersze recytowały uczennice Szkół Podstawowych oraz Publicznego Gimnazjum w Szczurowej- Magdalena Witek, Alicja Kuliszewska, Izabela Opioła, Milena Sznajder oraz Anna Jamrożek. Marta Cierniak na skrzypcach wykonała utwór pt. Ave Maria.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Wyjątkowość uroczystości podkreśliła Orkiestra Dęta ze Szczurowej, która zagrała utwory: Ave Verum, Ave Maria, Miasto Wadowice, Abba Ojcze oraz ulubiony utwór Jana Pawła II Barka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zakończeniem wydarzenia były podziękowania Wójta Gminy Szczurowa Pana Zbigniewa Moskala skierowane do organizatorów wydarzenia, uczniów biorących udział w akademii oraz Orkiestry Dętej, która nadała uroczystości podniosły charakter.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elżbieta Solak- GCKCziS, foto: UG Szczurowa 
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019