ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-03-29


Radosne powitanie wiosny i bociana w Niedzieliskach

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwsze dni wiosny są bardzo radosne i wyczekiwane przez wszystkie dzieci. 21 marca nasza szkoła kolejny raz zorganizowała imprezę z okazji Powitania Wiosny i Bociana, połączoną z kultywowaniem obrzędowości ludowej.
 
Ta barwna, wiosenna uroczystość odbyła się w sali Domu Ludowego, która została zamieniona w kolorową łąkę. Dekorację stanowiły piękne kwiaty, trawa, motyle, biedronki, bociany, a więc typowe zwiastuny wiosny.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na tej pierwszej wiosennej imprezie mieliśmy przyjemność gościć: Wójta Gminy Szczurowa Pana Zbigniewa Moskala, Przewodniczącego Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu- Pana Mariusza Antosza, Przewodniczącego Rady Gminy- Pana Marka Biernata, Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich- Panią Danutę Lipchardt, Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią Magdalenę Pawlik, Księdza Józefa Masłonia.
 
Najważniejszymi uczestnikami imprezy, dla których właśnie ta uroczystość została specjalnie zorganizowana, były przedszkolaki z naszej gminy przebrane w stroje kojarzące się z wiosną. Mogliśmy podziwiać Bociany ze Szczurowej- filia Rudy Rysie, zielone Żabki z Woli Przemykowskiej, pszczółki z Uścia Solnego, różnobarwne Kwiaty z Wrzępi oraz barwne Motyle, za które były przebrane przedszkolaki z naszej szkoły.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Głównym celem imprezy było kultywowanie tradycji i obrzędów związanych z powitaniem wiosny, dlatego każda placówka przywiozła ze sobą Marzannę. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w różnych zabawach i konkursach tanecznych prowadzonych przez panią animator, wesoło bawili się przy odpowiednio dobranej muzyce. Ta wspaniała zabawa przyniosła najmłodszym uczestnikom mnóstwo śmiechu i radości.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podziw budziły barwne stroje, przebrania i kostiumy występujących. Widoczne było zaangażowanie rodziców i duży wkład pracy w przygotowanie odpowiednich strojów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po zakończonej imprezie odbył się poczęstunek dla gości i opiekunów, który przygotowała Rada Rodziców. Impreza została przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły we współpracy z Wójtem Gminy Szczurowa Panem Zbigniewem Moskalem oraz Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.
 
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do sponsora tej uroczystości Pana Zbigniewa Moskala– Wójta Gminy Szczurowa. Dzięki finansowemu wsparciu możliwe było zorganizowanie zabawy i przygotowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników wiosennego spotkania.
 
 
 
 
Słowa podziękowania należą się również Księdzu Józefowi Masłoń za ufundowanie nagród w konkursie na najładniejszą Marzannę.
 
 
 
 

 

SP Niedzieliska<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019