ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-02-13


"Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też"- Dzień Babci i Dziadka w Uściu Solnym

Dzień Babci i Dziadka to jedno ze świąt, o którym pamięta każde dziecko. To wspaniała okazja, by wyrazić swą wdzięczność i szacunek, a także złożyć z serca płynące życzenia. Ten dzień przypomina także o tym, jak ważną wartością we współczesnym zabieganym świecie jest rodzina oraz tradycja.

W dniu 31 stycznia 2019 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Uściu Solnym odbyło się uroczyste spotkanie, na które zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie. Przybyli licznie, by obejrzeć popisy recytatorskie i wokalne swoich wnucząt oraz nagrodzić ich trud gromkimi brawami. 
 
Dyrektor Zespołu, Pani Agnieszka Słowik, serdecznie powitała Seniorów, a także zaproszonych gości: Pana Marka Biernata, Przewodniczącego Rady Gminy Szczurowa, Panią Barbarę Sadkowską, Sołtys miejscowości Uście Solne, i księdza Proboszcza Alberta Urbasia. 
 
 
 
 
Pani Dyrektor w słowach skierowanych do Babć i Dziadków podkreśliła ich ogromną rolę we współczesnej rodzinie, a przede wszystkim w patriotycznym wychowaniu. Podziękowała za pełną serca opiekę nad wnuczętami, pomoc w rozwiązywaniu ich codziennych problemów, a także udzielane im wsparcie. Dodała, że przygotowany przez dzieci program artystyczny jest wyrazem ich wdzięczności.
 
 
 
 
Następnie głos zabrał Pan Marek Biernat, Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa, który także złożył Seniorom serdeczne życzenia. Mówił także o czasach, kiedy sam, będąc dzieckiem, odwiedzał swoją Babcię i Dziadka z okazji ich święta. Podkreślił, że są to wspaniałe wspomnienia związane z jego dzieciństwem.
 
 
 
 
Potem nadszedł czas na główny punkt dzisiejszej imprezy, czyli występ uczniów naszej szkoły. Dzieci, pod kierunkiem wychowawczyń, przygotowały jasełka, wpisujące się w trwający okres Bożego Narodzenia. Na scenie nie zabrakło Maryi i św. Józefa bezskutecznie poszukujących noclegu, chóru anielskiego, ubogich pastuszków oraz dostojnych trzech mędrców. Mali aktorzy z przejęciem odtwarzali swoje role, czym wzbudzili zachwyt widowni. Ich wspaniałe stroje, a przede wszystkim zaangażowanie sprawiły, że Dziadkowie poczuli dumę oglądając swoje wnuczęta. Historia narodzenia Jezusa przeplatana była znanymi wszystkim kolędami, których wykonanie niezwykle wzruszyło zaproszonych Seniorów. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Następnie Babcie i Dziadkowie przyjęli od wnucząt własnoręcznie pomalowane obrazki z gipsu, które ozdobią domy Seniorów. Nie zabrakło serdecznych życzeń i ciepłych słów. Dalszą część spotkania umiliła filiżanka kawy, słodki poczęstunek oraz długie rozmowy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
ZSP Uście Solne<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019