ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-01-05


Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Kapeli Góralskiej z Szczyrku

W ostatnie niedzielne popołudnie grudnia zostałem zaproszony do  uroczej miejscowości Wrzępia, gdzie wraz z liczną publicznością mieliśmy okazję uczestniczyć w żywiołowym koncercie Kapeli Zbójnicy. Przybyli do nas ze Szczyrku i jak na zbójników przystało  zaprezentowali mnóstwo kolęd i pastorałek po góralsku.

Życzeniami dla wszystkich, oczywiście po góralsku, rozpoczęto koncert, a po kilku minutach skocznej muzyki, nadszedł czas na wesołe żarty prowadzącego P. Mateusza Kurowskiego. Żartów i dowcipów ten człek miał mnóstwo. Były kawały o bacy, opowiadania wesołych rymowanek, powiastek prastarych, jak to kiedyś bywało... A to wszystko smyśnie wplecione w zestaw piosenek karnawałowych. W ponad dwu godzinnym koncercie publiczność wrzępska miała pełny zestaw fitnessu na siedząco, bo od śpiewu poczynając a kończąc na śmiechu wprawiali swoje ciała w wibracje odchudzające, mając w pamięci jeszcze nie dawno suto zastawione stoły podczas rodzinnych biesiad Bożonarodzeniowych. A żeby zgromadzeni ludzie nie opadli całkiem z sił, Wrzępskie Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało degustację ciast i potraw.

 Pomysł zaproszenia Kapeli zrodził się już latem podczas Babskiej Biesiady zorganizowanej  w jedną z niedziel lipca br. Tam też owa Kapela w większym składzie występowała, poszerzona o płeć piękną. A wracając do świątecznego występu, nie zabrakło też konkursów z humorem. Publiczność miała też okazję przymierzenia masek kolędniczych i przeistoczenia się w Tura, jedną z głównych postaci kolędników.
Organizatorem koncertu było KGW Wrzępia, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Na zaproszenie przybyli Przewodniczący Rady Gminy P. Marek Biernat, Radny i Sołtys Wrzępii P. Andrzej Fiołek, Radny Sejmiku kadencji 2014-2018 P. Adam Kwaśniak.


Wszystkim zaangażowanym Paniom serdecznie dziękuję za przygotowanie i zaopiekowanie się koncertmistrzami zarówno podczas, jak i przed ich występem. Panowie zostali na bogato ugoszczeni, jak to wrzępska tradycja stanowi.

 

>>Zapraszamy do galerii zdjęć <<

 

Grzegorz Zarych 

 Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019