ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2018-10-05


Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Podwórkowych w Rudy-Rysiu

W dniu 30 września 2018 roku na stadionie sportowym w miejscowości Rudy-Rysie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Podwórkowych połączony z Piknikiem Młodzieżowym.
 
W turnieju uczestniczyło łącznie 11 drużyn reprezentujących miejscowości z terenu gminy Szczurowa. 
 
Uczestników turnieju podzielono na dwie kategorie wiekowe:
  • U-18 (Rudy-Rysie, GOL Szczurowa, FC Uście Solne)
  • U-15 (STRZELCY Wojownicy, ZEUS, Strzelce Wielkie 2004, Niedzieliska, FC SGR, DZIKIE SMERFY, ORŁY Uście Solne, SZCZUROJADY)
W kategorii U-18 mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W tej kategorii mecze zakończyły się następującymi wynikami:
Rudy-Rysie - FC Uście Solne 12-2
FC Uście Solne - GOL Szczurowa 0-4
Rudy-Rysie - GOL Szczurowa 5-2
 
Zwycięzcą turnieju w kategorii U-18 została drużyna Rudy-Rysie, która wystąpiła w następującym składzie: Stanisław Pamuła, Adam Zakareya, Łukasz Dziedzic, Chawkat Zakareya, Michał Szczecina, Bartłomiej Cholewicki, Bogdan Gadowski.
 
Drugie miejsce zajęła drużyna GOL Szczurowa, która wystąpiła w następującym składzie: Bartłomiej Oleksy, Maciej Pęcak, Maciej Kutek, Mikołaj Pawlik, Karol Kucmierz, Marcel Wielgus, Sebastian Wojnicki, Wiktor Tabor, Michał Wojnicki.
 
Natomiast na trzecim miejscu turniej ukończyła drużyna FC Uście Solne, która wystąpiła w następującym składzie: Jakub Słowik, Patryk Maj, Mateusz Gadowski, Jan Niewolak, Adrian Misiorowski, Bartłomiej Powroźnik, Kamil Pukal.
 
W kategorii U-15 w wyniku przeprowadzonego losowania wyłoniono pary eliminacji. Ten etap rywalizacji zakończył się następującymi wynikami: 
Strzelce Wielkie 2004 - FC SGR 1-15
Dzikie Smerfy - Niedzieliska 0-3
ZEUS Wrzępia - Szczurojady 1-5
Wojownicy Strzelce Wielkie - Orły Uście Solne 0-7
 
Następnie rozegrano zacięte mecze „półfinałowe” i wyłoniono finalistów turnieju, oraz drużyny które miały zagrać o III miejsce.
FC SGR - Niedzieliska 1-1 (rzuty karne 1-0)
Szczurojady - Orły Uście Solne 0-1
 
W meczu o III miejsce wystąpiła zdaniem wielu kibiców „rewelacja turnieju” drużyna: Szczurojady i drużyna z Niedzielisk. Mecz ten zakończył się zwycięstwem drużyny z Niedzielisk i to ona zdobyła III miejsce w turnieju U-15. 
 
Drużyna Niedzielisk wystąpiła w następującym składzie: Bartosz Budyn, Krzysztof Dzień, Konrad Szlachta, Radosław Kania, Sylwester Kania, Albert Kocot, Jakub Kapusta, Paweł Śliwiński, Mateusz Śliwiński.
 
Drużyna Szczurojady wystąpiła w następującym składzie: Natalia Tabor, Julia Tabor, Nikola Kapa, Sylwia Cierniak, Andrzej Rudnik, Karolina Rudnik, Kacper Rudnik, Edyta Kopacz, Nikola Parszcz, Anna Mikuś.
 
W finale Turnieju zmierzyły się drużyny: FC SGR i Orły Uście Solne. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1-1 a więc zwycięzcę turnieju musiały wyłonić rzuty karne. Dzięki znakomitej postawie swojego bramkarza tę rywalizację wygrała drużyna Orły Uście Solne (3-2) i tym samym zwyciężyła w turnieju w kategorii U-15
 
Drużyna zwycięzców wystąpiła w następującym składzie: Damian Słowik, Kacper Czajka, Emil Maj, Hubert Mączka, Sebastian Mączka, Damian Mądziel, Tomasz Gierczak, Paweł Bartkowski, Robert Piekarz.
 
Drużyna FC SGR która zajęła II miejsce wystąpiła w następującym składzie: Amigad Zakareya, Maciej Cholewicki, Aleksander Górka, Filip Giemza, Filip Hanek, Jakub Cholewicki, Michał Moskal, Przemysław Bach, Hubert Pukal.
 
Każda z drużyn biorących udział w turnieju otrzymała słodki upominek, dyplom oraz piłkę, natomiast najlepsze 3 drużyny turnieju U-18 i U-15 otrzymały medale i puchary. 
 
Najlepszym bramkarzem turnieju został: Huber Mączka (Orły Uście Solne)
 
Najlepszym strzelcem turnieju został strzelec 8 bramek- Chawkat Zakareya (Rudy-Rysie) 
 
Najlepszym zawodnikiem turnieju została- Edyta Kopacz (Szczurojady)
 
Zawodnicy wyróżnieni indywidulanie otrzymali pamiątkowe statuetki, oraz nagrody rzeczowe.
 
Turniej odbył się przy pięknej pogodzie w przyjaznej atmosferze, oraz w duchu zdrowej sportowej rywalizacji Fair Play, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Był wspaniałą okazją do aktywności m.in. dla młodzieży, która na co dzień nie jest zrzeszona w żadnym z działających klubów piłkarskich.
 
W trakcie trwania turnieju na stadionie sportowym w miejscowości Rudy-Rysie odbył się również piknik młodzieżowy, który był okazją do miłego spędzenia czasu przez dzieci i młodzież z terenu gminy Szczurowa. W trakcie pikniku swoje pojazdy i sprzęt zaprezentowali: funkcjonariusze Posterunku Policji w Szczurowej, oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce. Dzieci i młodzież mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem tych służb i dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z ich pracą. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni którą przygotowało Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych "Aktywator" ze Szczurowej, oraz przejażdżki quadem prowadzonym przez druhów OSP Górka. Organizację turnieju wspomogło Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu Szczurowej. 
 
 
Damian Pleszyński, UG Szczurowa<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019