ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2018-09-21


Koncert Pieśni Patriotycznych na Rynku w Uściu Solnym

Orkiestra Dęta w Uściu Solnym była inicjatorem Koncertu Pieśni Patriotycznych, który odbył się 16 września na płycie Rynku w Uściu Solnym. Spotkanie swoją tematyką nawiązywało do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło: Wójta Gminy Szczurowa Mariana Zalewskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Tyrcha, Radnego Powiatowego Marka Antosza, Księdza Proboszcza Alberta Urbasia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać wielu utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry m.in. Roty, Wiązanki Pieśni Żołnierskich, Warszawianki i wielu innych. Zaprezentowany został także montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dziewczęcego zespołu ,,Solne perełki”, a zgromadzeni goście mogli wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne.

 

 

 

 


Podejmując się organizacji koncertu chcieliśmy wspólnie odbudować pamięć  o tamtych wydarzeniach i ich bohaterskich uczestnikach, ich poświęceniu i heroicznej walce o Polskę Niepodległą. Wyrazić swą wdzięczność i uznanie tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Polskę.
W trakcie spotkania nie zabrakło także atrakcji skierowanych do dzieci, które mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, suchego basenu i malowania twarzy.


Wszystkim przybyłym na naszą uroczystość gratulujemy pięknej postawy patriotycznej i dziękujemy za obecność.
Koncert został przygotowany przy współpracy Orkiestry Dętej  i Biblioteki w Uściu Solnym.

 

>> Zapraszamy do galeri zdjęć <<foto: UG Szczurowa, tekst: Gadowska Sylwia 
<<< wstecz


Wrzesień 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019